Leijonat.fi

       

×

Naisten olympiaturnauksen ohjelma, seuranta, tulokset, kokoonpanot ja tilastot

Otteluohjelman kellonajat ovat Suomen aikaa.


Otteluohjelma - Lohko A
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
11.02.
09:40
Kwandong, KOR
FIN
USA
1 - 3
11.02.
14:10
Kwandong, KOR
CAN
OAR
5 - 0
13.02.
09:40
Kwandong, KOR
CAN
FIN
4 - 1
13.02.
14:10
Kwandong, KOR
USA
OAR
5 - 0
15.02.
05:10
Kwandong, KOR
USA
CAN
1 - 2
15.02.
09:40
Kwandong, KOR
OAR
FIN
1 - 5
Otteluohjelma - Lohko B
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
10.02.
09:40
Kwandong, KOR
JPN
SWE
1 - 2
10.02.
14:10
Kwandong, KOR
SUI
KOR
8 - 0
12.02.
09:40
Kwandong, KOR
SUI
JPN
3 - 1
12.02.
14:10
Kwandong, KOR
SWE
KOR
8 - 0
14.02.
05:10
Kwandong, KOR
SWE
SUI
1 - 2
14.02.
09:40
Kwandong, KOR
KOR
JPN
1 - 4
Otteluohjelma - Playoff
Päivä
Aika
Paikka
Koti
Vieras
Tulos
Puolivälierät
17.02.
05:10
Kwandong, KOR
OAR
SUI
6 - 2
17.02.
09:40
Kwandong, KOR
FIN
SWE
7 - 2
Sijoitusottelut
18.02.
05:10
Kwandong, KOR
SUI
KOR
18.02.
09:40
Kwandong, KOR
SWE
JPN
20.02.
05:10
Kwandong, KOR
7.
8.
20.02.
09:40
Kwandong, KOR
5.
6.
Välierät
19.02.
06:10
Gangneung, KOR
USA
FIN
19.02.
14:10
Gangneung, KOR
CAN
OAR
Pronssiottelu
21.02.
09:40
Kwandong, KOR
VE häv. 1
VE häv. 2
Finaali
22.02.
06:10
Gangneung, KOR
VE voitt. 1
VE voitt. 2
Sarjataulukko - Lohko A
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. CAN
3
3
0
0
0
11
2
9
9
2. USA
3
2
0
0
1
9
3
6
6
3. FIN
3
1
0
0
2
7
8
-1
3
4. OAR
3
0
0
0
3
1
15
-14
0
Sarjataulukko - Lohko A
Joukkue
O
V
JAV
JAH
H
TM
PM
ME
P
1. SUI
3
3
0
0
0
13
2
11
9
2. SWE
3
2
0
0
1
11
3
8
6
3. JPN
3
1
0
0
2
6
6
0
3
4. KOR
3
0
0
0
3
1
20
-19
0
Pelaajat - Top 10
Pelaaja
Joukkueet
M
S
P
1.
SHOKHINA Anna
OAR
2
2
4
2.
VÄLILÄ Riikka
FIN
2
0
2
3.
KARVINEN Michelle
FIN
1
1
2
4.
TAPANI Susanna
FIN
1
1
2
5.
DERGACHYOVA Yelena
OAR
1
1
2
6.
MEIER Christine
SUI
0
2
2
7.
RAHUNEN Isa
FIN
0
2
2
8.
TULUS Noora
FIN
0
2
2
9.
GANEYEVA Liana
OAR
1
0
1
10.
HAKALA Sanni
FIN
1
0
1

Viimeksi muutettu


 


NAISTEN OLYMPIATURNAUS 2018


Naisten olympiaturnaus pelataan Etelä-Korean PyeongChangissa 10. - 22.2.2018.


Kisaviestinnässä käytämme hashtageja #Naisleijonat #Leijonat #OlympicTeamFI #PyeongChangFI


LOHKOJAKO
Kokoonpanoon maan nimeä klikkaamalla.

A-lohko:
Kanada

OAR

Suomi
USA

Alkulohko B:
Japani
Korea
Ruotsi

Sveitsi


SUOMEN OTTELUT:
Alkulohko:
Su 11.02. 09:40
Suomi 1-3 USA

Ti 13.02. 09:40
Kanada 4-1 Suomi

To 15.04. 09:40
OAR 1-5 Suomi

Puolivälierät:
La 17.02.
05:10 Puolivälierä 1:
OAR 6-2 Sveitsi
09:40 Puolivälierä 2:
Suomi 7-2 Ruotsi

Välierät:
Ma 19.02.
06:10 Välierä 1:
USA - Suomi
14:10 Välierä 2:
Kanada - OAR

Mitaliottelut:
Ke 21.02.
09:40 Pronssiottelu
To 22.02.
06:10 Loppuottelu

Ajat Suomen aikaa.


KOKO OTTELUOHJELMA, SEURANTA, TULOKSET JA TILASTOT


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


SUOMEN OLYMPIAJOUKKUE

Maalivahdit:
1 Suonpää Eveliina
18 Räisänen Meeri
41 Räty Noora

Puolustajat:
2 Rahunen Isa
4 Lindstedt Rosa
6 Hiirikoski Jenni
7 Jalosuo Mira
8 Viitasuo Ella
15 Tuominen Minnamari
88 Savolainen Ronja

Hyökkääjät:
9 Hovi Venla
10 Välimäki Linda
11 Rajahuhta Annina
13 Välilä Riikka
19 Nieminen Petra
22 Nuutinen Emma
23 Hakala Sanni
24 Tulus Noora
26 Säkkinen Sara
27 Saari Saila
33 Karvinen Michelle
61 Niskanen Tanja
77 Tapani Susanna


OLYMPIAKISAT YLEN KANAVILLA
TV:n ohjelmaopas
PyeongChang Areenassa


KAIKKI NAISLEIJONIEN UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ


 

Naiskiekon blogi



Suomen Jääkiekkoliiton yhteistyökumppanit: