perjantai, 15 tammikuu 2016 14:40

Suomi-sarja // Tomi Sillanvuo on Ketterän uusi toiminnanjohtaja

Kirjoittanut

Suomi-sarjaa johtavan Imatran Ketterän uudeksi toiminnanjohtajaksi on valittu Tomi Sillanvuo.

49-vuotias Sillanvuo on toiminut kolme vuotta Ketterässä muun muassa seuran hallituksessa, tiedottajana ja toisena joukkueenjohtajana.

Sillanvuo on koulutukseltaan kauppatieteiden maisteri, ja hän siirtyy Ketterään Ruokolahdella toimivan Jaakkiman opiston talousjohtajan tehtävistä

- Ketterässä on vapaaehtoisvoimin tehty työtä seuran taustaorganisaation pyörittämisessä ja kehittämisessä. Seuran tavoitteena on pelata jatkossa Mestiksessä ja nyt on aika ottaa hallittu askel organisaation edelleen kehittämisessä, Ketterän puheenjohtaja Mikko Partanen kertoo imatralaisseuran verkkosivuilla.

-Rakennamme seuran taustoja Mestis-valmiuteen, Tomin pestaaminen toiminnanjohtajaksi on keskeinen osa tätä työtä. Toimintamme on kasvanut viime vuosina ja riippumatta sarjatasosta nykyinen toiminta vaatii täysipäiväisen työntekijän. Hienoa että saamme tutun ja seuran jo entuudestaan hyvin tuntevan henkilön tähän tehtävään, jatkaa Partanen.

Lisää aiheesta Ketterän verkkosivuilla.