lauantai, 04 toukokuu 2019 20:05

Nuorten MM-kisojen 2020 koko otteluohjelma

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Nuorten MM-kisat 2020 pelataan tutussa kymmenen joukkueen formaatissa. Alkulohkot pelataan kahdessa viiden joukkueen lohkossa, puolivälieriin etenee molemmista lohkoista neljä parasta joukkuetta. Alkulohkojen viimeiset joukkueet pelaavat keskenään paras kolmesta -systeemillä karsintapelit.

Alkulohko A (Trinec):
Kazakstan, Ruotsi, Slovakia, Suomi, Sveitsi

Alkulohko B (Ostrava):
Kanada, Saksa, Tshekki, USA, Venäjä

 

Alkulohko-ottelut:

To 26.12.2019
16:00 Sveitsi   – Kazakstan   A
16:00 Tshekki   – Venäjä      B
20:00 Ruotsi    – Suomi       A
20:00 Kanada    – USA         B

Pe 27.12.2019
16:00 Slovakia  – Kazakstan   A
20:00 Saksa     – USA         B

La 28.12.2019
16:00 Suomi     – Slovakia    A
16:00 Tshekki   – Saksa       B
20:00 Sveitsi   – Ruotsi      A
20:00 Venäjä    – Kanada      B

Su 29.12.2019
16:00 Kazakstan – Suomi       A
20:00 USA       – Venäjä      B

Ma 30.12.2019
16:00 Kazakstan – Ruotsi      A
16:00 Saksa     – Kanada      B
20:00 Slovakia  – Sveitsi     A
20:00 USA       – Tshekki     B

Ti 31.12.2019
16:00 Ruotsi    – Slovakia    A
16:00 Venäjä    – Saksa       B
20:00 Suomi     – Sveitsi     A
20:00 Kanada    – Tshekki     B

Puolivälierät:

To 02.01.2020
13:30 Puolivälierä 1
16:00 Puolivälierä 2
18:30 Puolivälierä 3
21:00 Puolivälierä 4

Välierät:

La 04.01.2020
16:00 Välierä 1
20:00 Välierä 2

Mitaliottelut:

Su 05.01.
16:00 Pronssiottelu
20:00 Loppuottelu

Karsintaottelut:

To 02.01.2020 11:00 5A – 5B

La 04.01.2020 12:00 5B – 5A

Tarvittaessa:
Su 05.01.2020 12:00 5A – 5B

Ajat Suomen aikaa.

 

U20 NUORTEN MM-KISAT 2020

Alle 20-vuotiaiden maailmanmestaruudesta pelataan Tshekin Ostravassa ja Trinecissä 26.12.2019 - 5.1.2020.


Kisaviestinnässä käytämme hashtageja #U20fi #NuoretLeijonat #WJC2020


LOHKOJAKO

Alkulohko A (Ostrava):
Kazakstan
Ruotsi
Slovakia
Suomi
Sveitsi

Alkulohko B (Trinec):
Kanada
Saksa
Tshekki
USA
Venäjä


SUOMEN OTTELUT:
Alkulohko:

To 26.12. 20:00
Ruotsi – Suomi
La 28.12. 16:00
Suomi – Slovakia
Su 29.12. 16:00
Kazakstan – Suomi
Ti 31.12. 20:00
Suomi – Sveitsi
Puolivälierät:
To 02.01.
13:30 Puolivälierä 1
16:00 Puolivälierä 2
18:30 Puolivälierä 3
21:00 Puolivälierä 4
Välierät:
La 04.01.
16:00 Välierä 1
20:00 Välierä 2
Mitaliottelut:
Su 05.01.
16:00 Pronssiottelu
20:00 Loppuottelu


KOKO OTTELUOHJELMA


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


KAIKKI U20:N UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ


 

Etsi sivustolta