tiistai, 06 tammikuu 2015 13:43

Alle 20-vuotiaiden MM-kisojen 2015 ohjelma, tulokset ja taulukot

Kirjoittanut

Päivitämme tähän uutiseen nuorten MM-kisojen ottelutulokset ja taulukot.

Alkulohko A (Montreal): Kanada, Saksa, Slovakia, Suomi, USA
Alkulohko B (Toronto): Ruotsi, Sveitsi, Tanska, Tshekki, Venäjä

 

Perjantai 26.12.2014
20:00 Tanska   - Venäjä   B  2-3 VL (2-0, 0-1, 0-1, 0-0, 0-1)
22:00 Suomi    - USA      A  1-2 VL (1-1, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)
00:00 Ruotsi   - Tshekki  B  5-2    (2-0, 1-2, 2-0)
03:00 Kanada   - Slovakia A  8-0    (3-0, 4-0, 1-0)

Lauantai 27.12.2014
20:00 Tanska   - Ruotsi   B  1-5    (0-3, 1-2, 0-0)
23:00 Slovakia - Suomi    A  2-1    (1-1, 1-0, 0-0)
00:00 Tshekki  - Sveitsi  B  2-5    (2-2, 0-3, 0-0)
03:00 Saksa    - Kanada   A  0-4    (0-2, 0-0, 0-2)

Sunnuntai 28.12.2014
00:00 Sveitsi  - Venäjä   B  0-7    (0-3, 0-2, 0-2)
03:00 USA      - Saksa    A  6-0    (2-0, 2-0, 2-0)

Maanantai 29.12.2014
20:00 Tshekki  - Tanska   B  4-3 JA (1-1, 1-1, 1-1, 1-0)
23:00 USA      - Slovakia A  3-0    (0-0, 1-0, 2-0)
00:00 Ruotsi   - Venäjä   B  3-2    (1-0, 0-1, 2-1)
03:00 Suomi    - Kanada   A  1-4    (0-1, 1-1, 0-2)

Tiistai 30.12.2014
00:00 Sveitsi  - Tanska   B  3-4 VL (2-1, 1-2, 0-0, 0-0, 0-1)
03:00 Slovakia - Saksa    A  5-2    (3-1, 0-0, 2-1)

Keskiviikko 31.12.2014
20:00 Sveitsi  - Ruotsi   B  1-5    (1-1, 0-4, 0-0)
23:00 Kanada   - USA      A  5-3    (0-0, 2-1, 3-2)
00:00 Venäjä   - Tshekki  B  1-4    (0-1, 1-1, 0-2)
03:00 Saksa    - Suomi    A  0-2    (0-1, 0-1, 0-0)

Lohkojen lopputaulukot:
A-lohko:
Kanada     4   4   0   0   0  21 -  4  12
USA        4   2   1   0   1  14 -  6   8
Slovakia   4   2   0   0   2   7 - 14   6
Suomi      4   1   0   1   2   5 -  8   4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Saksa      4   0   0   0   4   2 - 17   0

B-lohko:
Ruotsi     4   4   0   0   0  18 -  6  12
Tshekki    4   1   1   0   2  12 - 14   5
Venäjä     4   1   1   0   2  13 -  9   5
Tanska     4   0   1   2   1  10 - 15   4
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sveitsi    4   1   0   1   2   9 - 18   4

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Perjantai 02.01.2015
18:00 Karsintaottelu 1:
      Sveitsi - Saksa     5-2    (1-0, 3-1, 1-1)
Puolivälierät:
20:00 USA     - Venäjä    2-3    (0-2, 1-0, 1-1)
22:00 Ruotsi  - Suomi     6-3    (0-0, 3-3, 3-0)
00:00 Tshekki - Slovakia  0-3    (0-1, 0-0, 0-2)
03:00 Kanada  - Tanska    8-0    (2-0, 3-0, 3-0)

Lauantai 03.01.2015
02:00 Karsintaottelu 2:
      Saksa - Sveitsi     2-5    (1-2, 1-1, 0-2)

Sunnuntai 04.01.2015
23:00 Välierä 1:
      Ruotsi - Venäjä     1-4    (0-0, 0-2, 1-2)
03:00 Välierä 2:
      Kanada - Slovakia   5-1    (1-0, 2-1, 2-0)

Maanantai 05.01.2015
23:00 Pronssiottelu:
      Ruotsi - Slovakia   2-4    (2-2, 0-0, 0-2)
03:00 Loppuottelu:
      Kanada - Venäjä     5-4    (2-1, 3-3, 0-0)

Loppujärjestys:
1. Kanada
2. Venäjä
3. Slovakia
4. Ruotsi
5. USA
6. Tshekki
7. Suomi
8. Tanska
9. Sveitsi
10. Saksa

Ajat Suomen aikaa. Viikonpäivä Kanadan mukaan, eli
esimerkiksi sunnuntaille 28.12.2014 merkityt ottelut
alkavat Suomen aikaa maanantain puolella.

Televisioitavat ottelut ovat katsottavissa myös
Katsomo-palvelussa.

 

 

 

Olet nyt

Lisää U20-uutisia

U20 Nuorten Leijonien ohjelma 2019-20

21.05.-22.05.2019:
U20 & U19 Kauden avaus & testit, Vierumäki

20.07.-25.07.2019:
Testi- ja otteluleiri, FIN-SUI & FIN-CZE, Vierumäki

21.07.-25.07.2019:
U19 Jää- ja otteluleiri, FIN-CZE, FIN-SUI, Vierumäki

25.07.-05.08.2019:
World Junior Summer Showcase -turnaus, Plymouth, USA

20.08.-26.08.2019:
Neljän maan turnaus, Perm, Venäjä

05.11.-10.11.2019:
Finnair Four Nations Tournament, Helsinki
Suomen otteluiden live-lähetykset

06.11.-10.11.2019:
U19 Maaotteluleiri, 3 x CZE-FIN, Tshekki

14.12.-17.12.2019:
MM-leiri I, Vierumäki

19.12.-25.12.2019:
MM-leiri II, Brno, Tshekki

26.12.2019-05.01.2020:
MM-kisat, Trinec & Ostrava, Tshekki