maanantai, 29 lokakuu 2018 12:00

Pikkuleijonat pelaa marraskuussa Tshekissä - U18 viiden maan turnaukseen tällä joukkueella

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Suomen alle 18-vuotiaiden poikien maajoukkue pelaa viiden maan turnauksessa Tshekin Kravaressa 7.-11.11.2018. Pikkuleijonien lisäksi turnaukseen osallistuvat Ruotsin, Sveitsin, Tshekin ja USA:n joukkueet.

Maalivahdit:
1 Taponen Roope, HIFK Helsinki
30 Randelin Eetu, Jukurit Mikkeli

Puolustajat:
3 Loponen Kalle, Kärpät Oulu
4 Räsänen Iivari, Tappara Tampere
5 Holtinkoski Aapo, TPS Turku
6 Hatakka Santeri, Jokerit Helsinki
7 Tuomisto Antti, Ässät Pori
9 Koskenkorva Samu, Kärpät Oulu
23 Lehtinen Atso, HPK Hämeenlinna

Hyökkääjät:
10 Aaltonen Leevi, KalPa Kuopio
12 Nikkanen Henri, Jukurit Mikkeli
15 Saarela Antti, Lukko Rauma
18 Petman Mikko, Lukko Rauma
19 Miettinen Veeti, Blues Juniors Espoo
21 Räty Aku, Kärpät Oulu
22 Simontaival Kasper, Tappara Tampere
27 Hakanen Santtu, HPK Hämeenlinna
32 Mäntykivi Matias, SaiPa Lappeenranta
34 Intonen Aarne, TPS Turku
35 Tieksola Tuukka, Kärpät Oulu
36 Puistola Patrik, Tappara Tampere
37 Pärssinen Juuso, TPS Turku

Johtoryhmä:
Sihvonen Arto, joukkueenjohtaja
Marttila Mika, päävalmentaja
Mäntymaa Ville, valmentaja
Kinnunen Antti, videovalmentaja
Pasuri Toni, maalivahtivalmentaja
Marttila Niko, seuravalmentaja
Niinikorpi Juhani, lääkäri
Tähkäpää Mikko, fysioterapeutti
Suomela Keijo, huoltaja

Viiden maan turnauksen tapahtumasivu Leijonat.fi:ssä kertoo otteluohjelman

Olet nyt

Lisää U18-uutisia

U18 POIKIEN MM-KISAT 2019

Alle 18-vuotiaiden poikien maailmanmestaruudesta pelataan Ruotsin Örnsköldsvikissä ja Uumajassa 18.–28.4.2019.


Kisaviestinnässä käytämme hashtageja #U18fi #Pikkuleijonat


LOHKOJAKO
Alkulohko A (Uumaja):
Kanada
Suomi
Sveitsi
Tshekki
Valko-Venäjä

Alkulohko B (Örnsköldsvik):
Latvia
Ruotsi
Slovakia
USA
Venäjä


SUOMEN OTTELUT:
Alkulohko:
To 18.04. 20:30
Kanada 5–3 Suomi Kooste
Pe 19.04. 20:30
Valko-Venäjä 4–3 Suomi Kooste
Su 21.04. 16:30
Suomi 2–4 Tshekki Kooste
Ti 23.04. 16:30
Suomi 12–0 Sveitsi Kooste
Puolivälierät:
To 25.04. 16:30
USA – Suomi
Välierät:
La 27.04.
16:30 Välierä 1
20:30 Välierä 2
Mitaliottelut:
Su 28.04.
16:30 Pronssiottelu
20:30 Loppuottelu


KOKO OTTELUOHJELMA JA TULOKSET


IIHF:N VIRALLISET KISASIVUT


SUOMEN MM-JOUKKUE

Maalivahdit:
1 Taponen Roope
30 Piiroinen Kari
31 Blomqvist Joel

Puolustajat:
2 Kokkonen Mikko
3 Loponen Kalle
4 Räsänen Iivari
5 Niemelä Topi
6 Hatakka Santeri
7 Tuomisto Antti
25 Heinola Ville

Hyökkääjät:
10 Aaltonen Leevi
15 Saarela Antti
18 Petman Mikko
19 Miettinen Veeti
20 Lundell Anton
21 Räty Aku
22 Simontaival Kasper
24 Räty Aatu
28 Hirvonen Roni
32 Tieksola Tuukka
34 Intonen Aarne
35 Pärssinen Juuso
36 Puistola Patrik


MM-KISAT YLEN KANAVILLA
TV:n ohjelmaopas


KAIKKI U18:N UUTISOTSIKOT LEIJONAT.FI:SSÄ


 

Etsi sivustolta