keskiviikko, 09 lokakuu 2019 11:12

U16: Tämä joukkue kohtaa Saksan perjantaina 18.10. – "Valkoisen" joukkueen kokoonpano

Kirjoittanut
ERINOMAISUUDEN TAVOITTELU

Alle 16-vuotiaiden poikien maajoukkueen Saksa-otteluiden sarjaan on kutsuttu kaksi joukkueellista pelaajia. Pelaajat on jaettu "Siniseen" ja "Valkoiseen" joukkueeseen, joista Valkoinen kohtaa Saksan perjantaina 18. lokakuuta kello 18:30 alkavassa ottelussa.

Valkoinen joukkue:

Maalivahdit:
1 Kokko Niklas, Kärpät Oulu
30 Lukkarinen Manu, Jokerit Helsinki
   
Puolustajat:
2 Laakso Elmeri, TPS Turku
3 Salin Otto, Jokerit Helsinki
4 Heinonen Otto, Ilves Tampere
5 Kärki Arttu, Ilves Tampere
6 Konidaris Daniel, Blues Espoo
7 Kaituri Max, TPS Turku
8 Vuori Topi, Jokerit Helsinki
9 Vuontisvaara Ossi-Veikka, JYP Jyväskylä
   
Hyökkääjät:
10 Kemell Joakim, JYP Jyväskylä
11 Lassila Jere, JYP Jyväskylä
12 Sulku Santeri, TPS Turku
13 Maurola Valtteri, JYP
14 Kaskimäki Aleksanteri, Jokipojat
15 Raiman Lauri, Kärpät
16 Ahola Veeti, HPK
17 Pesonen Iisai, KalPa
18 Hakala Aaron, Kärpät
19 Kivipelto Viljami, JYP
20 Korhonen Tuukka, Jokerit
21 Keskinen Oiva, Tappara

Johtoryhmä:
Marttila Mika Päävalmentaja
Martikainen Saku Valmentaja
Lamminaho Jukka Valmentaja
Saastamoinen Jari Valmentaja
Laine Janne Mv-valmentaja
Suomela Keijo Huoltaja
Ibounig Thomas Lääkäri
Sihvonen Arto Joukkueenjohtaja
Laakso Lauri Seuravalmentaja

Kaikki tapahtumaan kutsutut pelaajat
Sinisen joukkueen kokoonpano

Olet nyt

Lisää U16-uutisia

U16 ohjelma kaudella 2019-20

05.05.-08.-05.2019:
Testileiri, Vierumäki

12.08.-16.08.2019:
Jääleiri & 2 x FIN-CZE, Vierumäki

16.10.-20.10.2019:
Saksa-maaottelut, Vierumäki
Suomen otteluiden live-lähetykset

11.12.-15.12.2019:
Maaotteluleiri, 3 x FIN-SWE, Kuusamo & Suomussalmi

26.12.-30.12.2019:
Neljän maan turnaus, Slovakia

02.-01.-05.01.2020:
Talviolympialaisten valmistautumisleiri, Vierumäki

09.01.-15.01.2020:
Talviolympialaiset, 3+3 -turnaus, Lausanne, Sveitsi

16.01.-22.01.2020:
Talviolympialaiset, joukkueturnaus, Lausanne, Sveitsi

06.02.-10.02.2020:
Neljän maan turnaus, Ruotsi

08.04.-12.04.2020:
Neljän maan turnaus, Rauma
Suomen otteluiden live-lähetykset
 

Etsi sivustolta